Dwubiegowy wentylator łazienkowy Punto evo 120 LL Zobacz większe

Wentylator łazienkowy Punto evo 120 LL dwubiegowy

Nowy produkt

Rewelacyjny supercichy wentylator łazienkowy. Wyposażony w silnik na łożysku kulkowym o niskim poborze prądu. Wentylator posiada dwa biegi sterowane elektronicznie.

Poziom hałasu na mocniejszym biegu to zaledwie 32db(A) przy wydajności 175m3/h

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

263,00 zł brutto

  • Standard
  • Timer

Więcej informacji

Supercichy Punto evo to najnowocześniejszy dwubiegowy wentylator dostępny na polskim rynku. Przy projektowaniu każdego szczegółu zwracano uwagę na użyteczność dla montażystów, serwisantów, konserwatorów i użytkowników ostatecznych. Szeroko przeprowadzone badania i analizy zaowocowały rozwiązaniami, których nie można spotkać w innych, nawet drogich wentylatorach.
Czy zastanawiali się Państwo w jaki sposób do tej pory uzyskiwano "cichość" wentylatorów? Najczęstszym rozwiązaniem było osłabienie silnika, tak żeby nie miał siły kręcić śmigłem z opytmalną prędkością. Jeżeli porównamy wydajności wentylatrów cichych i standardowych, w niektórych przypadkach jest to spadek nawet 50-60%. Drugim pomysłem jest zrobienie wentylatora dwubiegowego, w którym tylko niższy bieg jest cichy, a drugi, tak naprawdę ten, z którego korzysta Użytkownik, jest tak samo głośny jak w standardowym wentylatorze.
Punto evo to wentylotor, który na wyższym biegu osiąga 175m3/h wydajności przy 32dbA i ciśnieniu 49Pa, co jest wyjątkiem na rynku. Niższy bieg można wybrać jako opcję, a nie jako potrzebę cichej pracy.


Krótki opis:
Wszystkie elementy zewnętrzne wykonane zostały z najwyższej jakości tworzywa ABS. Wirnikowi nadano kształt kopułki dzięki czemu łopatki na końcach są węższe. Takie rozwiązanie minimalizuje powierzchnię odrywania się cząsteczek powietrza, a tym samym znaczne zmniejszenie szumu aerodynamicznego.
Nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch kierownic powietrza. Do tej pory kierownica powietrza była stosowana tylko z tyłu i to w modelach z górnej półki cenowej. Zastosowanie kierownicy przed wirnikiem wywołuje na wstępie odpowiedni ruch powietrza, dzięki czemu unikamy zderzenia cząsteczek powietrza ze śmigłem. W ten sposób wyeliminowano wibrację elementów twardych, takich jak obudowa, które są źródłem hałasu mechanicznego.
Punto evo został wyposażony w silnik na łożysku kulkowym z zabezpieczeniem termicznym. Silniki na łożysku kulkowym oprócz możliwości montażu w dowolnej pozycji mają prawie trzykrotnie dłuższą żywotność od silników panewkowych stosowanych w większości wentyltorów łazienkowych. Aby zagwarantować długotrwałą pracę, na silniku umieszczono większą ilość blach odprowadzających ciepło. Tradycyjnie w wentyaltorach o średnicy 120 montuje się blachy na wysokość 16mm. Tutaj jest to 20mm. Niższa temperatura pracy silnika, to więcej przepracowanych godzin.
Wentylator wyposażony jest w zawór zwrotny ze sztucznego tworzywa, zakręcany na obudowie z tyłu. Kostka przyłączeniowa jest na zaciski, co znacznie przyspiesza montaż i demontaż urządzenia. Punto evo ma stopień ochrony IP45 co oznacza dużą odporność na zachlapanie wodą.

Punto evo dostępny jest w opcjach: Standard, Timer (wyłącznik czasowy).

Wersja 120LL T posiada funkcję wyłącznika czasowego (Timera). Ponieważ wentylator ma dwa biegi, można podczas instalacji wybrać, na którym biegu wentylator ma pracować w trybie timera.

Dane techniczne:

Opinie

Napisz opinię

Wentylator łazienkowy Punto evo 120 LL dwubiegowy

Wentylator łazienkowy Punto evo 120 LL dwubiegowy

Rewelacyjny supercichy wentylator łazienkowy. Wyposażony w silnik na łożysku kulkowym o niskim poborze prądu. Wentylator posiada dwa biegi sterowane elektronicznie.

Poziom hałasu na mocniejszym biegu to zaledwie 32db(A) przy wydajności 175m3/h

Produkty powiązane